До дня боротьби з цукровим діабетом

Дорогі мої, солоденькі!!!)))

14 листопада проводиться Всесвітній день боротьби з діабетом.
Трохи історії: великий внесок в лікуванні цукрового діабету зробив  Ф. Бантінг, тому, вшановуючи  його справу, саме в день його народження стали проводити Всесвітній день боротьби з діабетом . Блакитне коло стало символом, який об’єднує усіх людей і організації, що приймають участь у боротьбі з діабетом.

-Що таке діабет і чому діабетикам потрібно регулярно відвідувати офтальмолога?

Це захворювання, яке вражає дрібні судини і капіляри, і мішенями часто стають саме ті органи, в яких цих судин дуже багато: нервова тканина, нирки і, звичайно ж, очі.
На сьогоднішній день виявити патологічні зміни на ранньому етапі можна тільки досліджуючи очне дно пацієнта.

Офтальмологи - це, по суті, єдині лікарі, які можуть досліджувати судини при житті людини. І до речі дуже часто саме  офтальмолог після огляду очного дна пацієнта першим ставить діагноз діабет.

Хочу підкреслити, що цукровий діабет - це не хвороба, це спосіб життя! І при постановці цього діагнозу офтальмолог, так само як і ендокринолог, стають вашим супутником і соратником на довгі роки. Це той фахівець, який допоможе у профілактиці діабетичних змін очей і контролі вашого стану. Тому не відкладайте свій візит до лікаря, адже на кону найцінніше і найдивовижніше, що нам дано природою - наш зір!
 
Здорові очі!!! – Якісне життя!!!