лікування алергічних захворювань очей

В першу чергу усувають контакт з алергеном.
   Протиалергічні препарати
Лікування алергічних захворювань очей включає застосування стабілізаторів мембран огрядних кліток, блокаторів гістамінових рецепторів і судинозвужувальних препаратів для місцевого застосування

Мембраностабілізатори. Кромогліціева кислота (Cromoglicic acid) [МНН] пригнічує Ig-E-залежну дегрануляцію тучних клітин шляхом стабілізації клітинної мембрани, запобігає виділенню гістаміну та інших медіаторів запалення.
Кромогліціева кислота пригнічує міграцію нейтрофілів, еозі-нофілов і моноцитів.
Найбільша терапевтична ефективність досягається при профілактичному використанні препарату. Застосування препарату скорочує потребу в стероїдних лікарських засобах при алергічних кон'юнктивітах. Кромогліціевая кислота дає пролонгований лікувальний ефект, послаблює симптоми очних аллергозов.
Застосовується для лікування сезонного та інших видів алергічних кон'юнктивітів, в тому числі гіперпапіллярного кон'юнктивіту, спричиненого носінням контактних лінз.
Розчин кромогліціевой кислоти закапують по 1 краплі в кон'-юнктівальний мішок 2-6 разів на день. Лікування рекомендується починати за 4 тижні розвитку сезонного алергічного кон'юнктивіту.
Ай - ти 2,0% 0,5 мл має мембраностабілізуючу дію, може використовуватися людьми, які носять контактні лінзи.
 
Блокатори гістамінових рецепторів
В даний час для лікування захворювань очей використовуються такі блокатори Н1-рецепторів, як антазолін, азеластин, Левоком-Бастін і фенірамін.
Препарати призначають для лікування алергічних кон'юнктивітів, аденовірусних, герпесвірусних, бактеріальних і хламідійних захворювань очей в складі комплексної терапії.
Антигістамінні препарати не рекомендується використовувати у дітей до 12 років (ацеластін - до 6 років), так як можливий розвиток гіперактивності, галюцинацій і судом.
Аллергодил (Allergodil) ( «Asta medica», Німеччина) - 0,05% розчин азеластина [МНН] - очні краплі у флаконах по 6 мл.
Опатонол - 0,1% очні краплі, поєднує властивості мембрану-білізатора і антигістамінних препаратів (діюча речовина олопатаден) - флакони по 5 мл.
судинозвужувальні засоби
Алергічні захворювання супроводжуються вираженою судинною реакцією, набряком і гіперемією тканин. Застосування симпа-томіметіческіх засобів, що надають судинозвужувальну дію, зменшує набряк і гіперемію кон'юнктиви.
Для зменшення симптомів алергії використовують монокомпонентні і комбіновані препарати, що містять α-адреноміметі-ки - Тетризолін, нафазолин, оксиметазолин, фенілефрин.
Судинозвужувальні препарати закопують 2-3 рази на день по 1 краплі. Не рекомендується безперервне застосування препаратів цієї групи більше 7-10 днів. При відсутності ефекту протягом 48 годин необхідно припинити прийом препарату.
Найбільш часто використовується Визин (Visine) - розчин у вигляді 0,05% очних крапель у флаконах по 15 мл. До складу препарату входить тет-різамін 0,5 мг / мл.
 глюкокортикостероїди:
■ стабілізують клітинні мембрани тучних клітин;
■ зменшують проникність капілярів;
■ стабілізують мембрани лізосом, дають антиексудативний ефект;
■ надають антипроліферативну і іммунодепресівное дію;
■ інгібують експресію генів, що кодують синтез білків, що беруть участь в розвитку запалення.
Глюкокортикостероїди (ГКС) діляться на препарати короткої, середнього, тривалого і пролонгованої дії.
ГКС короткої дії (6-8 год) - гідрокортизон 1% очна мазь.
ГКС середньої тривалості дії (12-36 год) - преднізолон 0,5% очні краплі і мазь.
ГКС тривалої дії (до 72 год) - дексаметазон 0,1% очні краплі і мазь; бетаметазон 0,1% очні краплі і мазь.
ГКС пролонгованої дії (7-10 днів) - триамцинолон аце-тонід, бетаметазон пропіонат (ін'єкційні форми).
Не рекомендується застосовувати ГКС при:
■ вірусних (поверхневі форми кератитів з дефектом епітелію) захворюваннях рогівки та кон'юнктиви;
■ МАК інфекцій очей;
■ грибкової інфекції очей;
■ гострих гнійних захворюваннях очей при відсутності специфічної терапії.
З обережністю слід використовувати ГКС при можливості підвищення внутрішньоочного тиску.
Поряд з місцевим лікуванням використовують десенсибілізуючу терапію (кларитин, супрастин, фенистил, зілола). При алергічному кон'юнктивіті цей метод лікування менш ефективний, ніж при алергічного риніту.

симптоми

причини

рекомендації