Бачили очі ...
Все частіше бачу як матусі привчають своїх діток до перегляду зображень на телефонах, планшетах.Це відбувається СКРІЗЬ!!! Все розумію… Не достатність часу, перенавантаження, відсутність настрою…, але ж наслідки сумні. Інколи хочеться репетувати:
- Схаменіться!!! Що Ви робите?!
Але це свідомий вибір кожного.
Тому сьогодні хотілось би нагадати прості істини, правила профілактики зору. Нагадати, що око росте до 18 років!!!! І дуже важливо ЩОДЕННО спостерігати декілька простих правил аж поки дитина стане повнолітньою.
1.Кальцій та помаранчеві вітаміни.
Складно повноцінно функціонувати при дефіциті кальцію в організмі склері та м’язам ока.
Погіршуються обмінні процеси в сітківці та судинній оболонці ока при недостатності вітамінів А, В2, омега – 3 жирних кислот. Тому в раціоні кожен день повинен бути хоча б один із цих продуктів: гарбуз, морква, зелена цибуля, петрушка, кріп, салат, абрикос, персик, риба, горіхи, нерафінована рослинна олія.
2. Активні прогулянки на повітрі більше 3 -х години на день.
Роль судин в якості зору велика: через них апарат зору отримує поживні речовини. Тому на повітрі, для покращення роботи судинної системи, дитина повинна бути більше 3 годин. Пам’ятаємо, що кисень впливає на розвиток нервових клітин! А вони – «основа» ока.
3. Вплив хронічних захворювань на зір
Будь яка «хроніка» знижує компенсаторні властивості організму, і на фоні зорових навантажень може спровокувати зниження зору, особливо погано, якщо є не ліковані захворювання судинної системи та носоглотки: тонзиліти, аденоїдити, карієс, а також захворювання шлунково кишкового тракту.
4. До 2-х років на гаджети табу, далі – ліміт користування.
До 2-х років гострота зору у людини – всього 40% від майбутніх 100%. Відеозображення в цьому віці – лише подразнююча мигалка для очей та нервової системи. Тому до 2.5 років мультфільми мусять бути під забороною. Далі перегляд може бути до 15 хв. 3-4 рази на день (менше краще) – з перервами понад 20 хв. (більші перерви – ліпше!!) УВАГА!!! До 7 років ком’пютерні ігри – ЗАБОРОНЕНО!!!
5. Читання на відстані 40 см.
Текст від очей має бути на відстані 40 – 45 см (якщо це книга), 60 – 70см (якщо гаджет). При таких умовах око має мінімальне навантаження.
6. Ігри з м’ячем, любування птахами))
Щодня грайтесь з дітьми!!! Не залежно від віку!!
Зовсім маленьким діткам підсовуйте і відсовуйте іграшки, трохи старших – вчимо ловити м’яч, перекочувати, підкидати до гори, грайте у футбол, а з 5 – 6 років теніс .Під час прогулянок просіть побачити на дереві «он ту пташечку», « листочок», порахувати шишки на верхівці дерев…
Такі розваги змушують працювати очі на різних відстанях та швидкості, що в свою чергу тренує акомодацію, тонізує зоровий апарат. Ну й врешті, сумісні ігри укріплюють стосунки між дорослим та дитиною.
Насолоджуйтесь життям!!!