Бережіть очі

Бережіть очі! smiley Що ж таке лютеїн і зеаксантин

В загальному ряді важливих і потрібних, найбільш корисними для очей вважається 5 речовин:
 
  • Вітамін С - міститься в цитрусових, полуниці, помідорах, червоному перці, допомагає підтримувати тонус кровоносних судин очей,
  • Вітамін Е - включення в раціон горіхів (мигдаль, арахіс, фундук) знижує темпи розвитку катаракти,
  • Мідь - сприяє захисту органів зору при таких захворюваннях, як цукровий діабет і атеросклероз. Міститься в таких продуктах, як горіхи кеш'ю, насіння соняшнику, насіння льону, макове насіння, яйця, горох, квасоля,
  • Цинк - життєво важливий для підтримки здоров'я очей мінерал. Він бере участь в транспортуванні вітаміну А в сітківку, підтримує прозорість кришталика, захищає очі від курячої сліпоти. Цинк міститься в червоної квасолі і гарбузовому насінні, а також в курці і морепродуктах,
  • Лютеїн і Зеаксантин 
Всі, хто хоч колись скаржився на зір або захворювання очей, 100% чули про такі біологічні речовини, як лютеїн і зеаксантин.
Що ж саме роблять «ці штучки» у нас в організмі, і чи потрібні вони?
Лютеїн і Зеаксантин - це біохімічні молекули, які є членами родини каротиноїдів (сюди ж входять лікопін, бета-каротин, астаксантин, фітоін і багато інших).
Між собою вони різняться хімічно - наявністю подвійного зв'язку в молекулі, але обидва вважаються пігментами. Зеаксантин в перекладі означає - «жовта кукурудза», оскільки саме її він забарвлює в жовтий колір.


важливо:
1) Ці 2 каротиноида містяться в сітківці ока і складають макулярної пігмент.
2) Вони обидва НЕ синтезуються в організмі, власне кажучи, їх потрібно отримувати з їжею!)
Тому основні функції зеаксантина і лютеїну:
- зв'язуються з білком клітини (тубу лином), який має властивість накопичувати пігмент, що в свою чергу допомагає зберігати структуру і зорову функцію клітини.
- запобігають перекисне окислення ліпідів (тим самим, створюючи профілактику в розвитку більшості захворювань, в тому числі і вікової макулярної дегенерації).

Зміст в продуктах харчування:

У фруктах і овочах зеаксантин зустрічається виключно у формі харчового зеаксантина (RR-зеаксантина).
За даними Університету Мічигану, одне куряче яйце може надати вашому організму цілих 186 мг комбінації лютеїну і зеаксантину.
У дітей 1-го року життя і, особливо перших місяців життя, основним продуктом харчування, отже, основним джерелом лютеїну та зеаксантину є материнське молоко.
Зміст лютеїну в жіночому молоці коливається від 3 до 232 мкг / л в залежності від стадії лактації та місця проживання жінки.
Середній вміст лютеїну в ЖМ в Австралії, Великобританії, Канаді становить 15-17 мкг / л, в Японії і Китаї - 44-45 мкг / л, а в США коливається від 146 (в молозиві) до 22 мкг / л (після 6 місяців лактації).
Ці коливання в найбільшій мірі залежать від особливостей харчування годуючих жінок.
Так само слід зазначити продукти з високим співвідношенням лютеїн: зеаксантин -Боби, брокколі,
капуста листова, морква, кукурудза, яйце, апельсин, горох, персик, перець, хурма, шпинат, шпинат термічно оброблений, мандарин.