Щоб домогтися щільного прилягання сітківки до тканин, що її оточують, проводиться хірургічне лікування відшарування сітківки ока. При цьому проводиться екстрасклеральне балонування та пломбування (воно має на меті змусити сітківку щільно прилягати до судинної оболонки, після чого вона зміцнюється за допомогою лазера) і вітректоміі (метод, при якому з ока видаляють змінене склоподібне тіло (вітреума) і замість нього вводять один з необхідних препаратів: фізіологічний розчин, рідкий силікон, перфторуглеродне з'єднання у вигляді рідини або спеціальний газ, які зсередини притискують сітківку до судинної оболонки. При цьому методі обов'язково використовують лазеркоагуляцію для обмеження області розриву і стоншених ділянок сітківки).
Лазерні методи лікування сітківки
Метою лазерного лікування є створення спайки між сітківкою і судинною оболонкою. Для цього використовуються лазери, під його впливом при температурі що різко підвищується, відбувається згортання (коагуляція) тканин, утворення мікроопіків сітківки (лазеркоагулятов).
Таким чином, ця процедура абсолютно безкровна. Дуже висока точність лазера зміцнює сітківку, тобто зрощує судинну оболонку та сітківку ока.
Лікування відшарування сітківки відбувається за допомогою поставленої на око спеціальної лінзі, яка дозволяє лазерному випромінюванню глибоко проникнути в око пацієнта.
Хірург повністю контролює проведення операції за допомогою стереомікроскопа, а також наводить і фокусує лазерний промінь, який подається через світловоди. ППЛК (переферическое профілактична лазеркоагуляция) в даному випадку, має на меті профілактику рецидивів відшарування сітківки. Своєчасно проведене лікування відшарування сітківки очей, зміцнення сітківки дозволить уникнути подальшого її пошкодження.
ефективність
протипоказання та ускладнення
реабілітація